Paul Pogba nevyužíva svoj potenciál. Môže to zmeniť?


Máločo je horšie, ako keď viete, že nevyužívate svoj plný potenciál. V podobnej pozícii je už dlhší čas francúzsky futbalista Paul Pogba, ktorý aktuálne oblieka dres anglického futbalového klubu Manchestru United. Na nasledujúcich riadkoch sa pozrieme na to, prečo svoj potenciál na Old Trafford nenapĺňa a aké sú jeho možnosti.
Paul Pogba je dodnes jedným z najdrahších futbalistov celej histórie, pretože jeho aktuálny zamestnávateľ Manchester United za jeho služby svojho času zaplatil talianskemu šampiónovi Juventusu Turín 105 miliónov eur. Celý transfer bol o to zaujímavejší, že Juventus získal Paula Pogbu za zanedbateľnú čiastku na začiatku kariéry, keď bol ešte neopozeraný a neskúsený futbalista. A viete odkiaľ to bolo? Áno, práve s Manchestru United, kde nedostal šancu. Red Devils mu ju neskôr dali, i keď si za to museli poriadne zaplatiť. A Pogba sa jej chytil veľmi-veľmi pevne.

Fanúšikovia na Britských ostrovoch, ktorí sú poriadne nároční, si tohto francúzskeho rodáka pomerne rýchlo obľúbili a veľmi skoro sa zaradil medzi najlepších hráčov Manchestru United. Diablom sa od odchodu legendárneho škótskeho trénera Sira Alexa Fergusona nedarí vrátiť na najvyššie pozície anglického futbalu. Pogbal mal byť jedným z hráčov, ktorí prinavrátia Red Devils zašlú slávu. Ale nedarí sa mu to. Skôr to vyzerá, že by mohol zmeniť dres, s čím súhlasia aj niektoré futbalové legendy. Momentálne sa nachádza pod vedením nórskeho trénera Oleho Gunnara Solskjaera, ktorý počas profesionálnej kariéry taktiež obliekal dres Manchestru United, a teda poznanie veľmi dobre pozná. Ani to mu ale nepomáha.

Paul Pogba v roku 2018 vyhral majstrovstvá sveta v Rusku ako člen francúzskej reprezentácie a dodnes je to najväčším úspechom jeho kariéry. Francúzi vtedy patrili medzi favoritov celého turnaja, ktorý nakoniec aj vyhrali. Manchester United už medzi úplnych favoritov nepatrí, ani v Lige majstrov a ani v Premier League. V platformách, ktoré poskytujú stávky naživo je na Red Devils v zápasoch proti slabším tímom často vypísaný kurz nad 1,6 a keď hrajú proti klubom, čo chcú získať titul ako Chelsea, Manchester City, Liverpool, Tottenham Hotspur alebo Leicester City, tak kurz na Pogbu a jeho spoluhráčov atakuje hranice 3,2 až 3,5. To za čias Sira Alexa Fergusona teda naozaj nebolo.


Dlho je medzi futbalovou verejnosťou vedená debata, či a prečo je Paul Pogba v klube frustrovaný. Tréner Solskjaer mu totiž dáva predovšetkým defenzívne úlohy a celkovo ho zväzuje taktikou. Pritom, „Pogboom“ ako tohto hráča prezývajú, má ofenzívne chúťky, je kreatívny a rád pripravuje šance svojím spoluhráčom v útoku. Toto nefunguje už dlhodobo. Solskajer ako keby nevidel, kde je Pogbova ideálna pozícia. Potom sa stáva, že sa hráč nevie úplne sústrediť, pretože hrá inde, ako je zvyknutý a nepodáva výkony, ktoré sa od neho očakávajú. V konečnom dôsledku nie je spokojná ani jedna strana a to nie je dobré.

Pritom, niet pochýb o tom, že Pogba je na poste stredopoliara jedným z najlepších futbalistov na svete, čo dokázal aj na vyššie spomínaných majstrovstvách sveta v roku 2018 v Rusku a v neposlednom rade aj pred tým, keď bol hráčom Juventusu Turín. S čierno-bielymi dokráčal k talianskemu titulu a bol pri tom, keď Juventus získal futbalovú nadvládu nad Talianskom. Otázkou znie, či to bude s Paulom Pogbom alebo bez neho. Hráč ale verí, že klub sa vráti na popredné priečky, inak by s ním zrejme nepredĺžil spoluprácu na ďalšie obdobie. Zatiaľ to vyzerá tak, že by sa to mohlo podariť. V prebiehajúcom ročníku a pravdepodobne aj v tom ďalšom ale musia byť priaznivci Manchestru United ešte veľmi trpezliví.


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok