Pharrellovo „Happy“ ako obrázková knižka


šťastnýNajskôr svojou piesňou dobil Ameriku, neskôr nasledovala Veľká Británia a zároveň aj celý svet. Pôvodne soundtrack k filmu Ja, zloduch 2, z ktorého sa stal priam až notoricky známy hit, zaručil Pharrellovi Williamsovi nominácie na Oscara či Grammy. Dnes nám už mnohým lezie na nervy, niektorí si na ňom stále ulietavajú a rádiá ho sem-tam vypustia do éteru. Málokto však vie, že tento strojca dobrej nálady sa onedlho stane predlohou obrázkovej knižky.

Vlastne by bolo na mieste objasniť, že to nebude len jedna knižka, ale hneď štyri. Pharrell sa rozhodol na tomto projekte spolupracovať s vydavateľstvom Penguin a vytvoriť tak sériu štyroch knižiek pre mladých čitateľov. Prvou v poradí má byť práve knižka s názvom „Happy,“ ktorej obsahom sa má stať kompilácia fotografií detí z celého sveta oslavujúcich radosť. V prvom náklade by malo vyjsť 250 000 kópií a môžeme len dumať, aký úspech zožne táto idea.

A čo ho k tomuto kroku motivovalo? Okrem toho, že na tohtoročných Grammy Awards mal tú česť získať hneď dve ocenenia (najlepší videoklip a najlepšie vystúpenie jednotlivca), za najväčšiu inšpiráciu považuje mladých fanúšikov pesničky, pre ktorých cíti povinnosť „naplniť zvedavosť ich mladých myslí predstavivosťou.“

Kedy (a či vôbec) sa dostane táto mini séria na slovenský knižný trh je vo hviezdach, v Amerike by mala uzrieť svetlo sveta 22. septembra tohto roku. 

Via: cnn.com | readersread.com


Mi.

Autor: Mi.

20r; študentka sociálnej a pracovnej psychológie; milovníčka kníh, fotografovania a veľkej británie; som totálny sherlockian a samouk švédskeho jazyka.

Zdielať tento príspevok