Plánujete zveľadiť exteriér vášho rodinného domu a záhradu? Týmto činnostiam sa nevyhnete


Exteriér rodinného domu a záhradka je dôležitou súčasťou našej domácnosti, nášho život, preto by sme jej zveľaďovaniu a udržiavaniu mali venovať dostatok pozornosti. Ak sa už naplno chystáte pustiť do zveľaďovania exteriéru rodinného domu a záhrady, venujte sa aj týmto veľmi dôležitým činnostiam.

 

Natieranie striech

 

Zima, vietor, sneh a samozrejme dážď výrazne vplývajú na kvalitu strechy. Aby sa majitelia mohli roky tešiť z kvalitnej strechy, musia myslieť na časté natieranie striech. Práve natieranie striech je potrebné najmä kvôli ochrane pred fyzikálnymi vplyvmi, mechanickými vplyvmi, fyzikálno-chemickými vplyvmi a samozrejme aj biologickými vplyvmi. Plesne, vlhkosť, UV žiarenie, ale aj korózia by dokázali znehodnotiť aj tú najkvalitnejšiu strechu a preto si pravidelne kontrolujte stav strechy a v prípade potreby si objednajte službu natierania striech. Firmy zaoberajúce sa výškovými prácami, medzi ktoré patrí samozrejme aj natieranie striech, vám pomocou kvalitného vybavenia pomôžu ochrániť vašu strechu pred vonkajšími vplyvmi.

 

Spiľovanie stromov

 

Máte na záhrade ovocné stromy alebo okrasné stromy, ktoré vám zasahujú k susedom alebo do rodinného domu? Práve teraz na jar vám odporúčame pustiť sa do spiľovania stromov. Rizikové stromy (choré stromy, stromy so suchými konármi) je potrebné odstrániť, alebo aspoň orezať. Máloktorí ľudia však majú potrebné vybavenia a z tohto dôvodu im odporúčame využiť služby firmy, ktorá sa špecializuje aj na spiľovanie stromov.

 

Odstránenie buriny z trávnika

 

Vertikutácia, alebo ak chcete prevzdušnenie, je potrebné realizovať na jar, preto ak ste to ešte neabsolvovali, je potrebné kúpiť si, resp. požičať si vertikutátor od známych a prečesať trávnik. Trávniku tak umožníte rýchlejšie rásť. Už po pár dňoch bude trávnik na prvý pohľad krajší a hlavne zdravší.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok