Pohoda 2013


Zima je síce v plnom prúde, avšak začínajú sa k nám prebíjať prvé lúče slnka pripomínajúce nám nie tak veľmi vzdialené leto. A k nemu neodmysliteľne patrí slnko, voda, ale hlavne festivaly!

Festival Pohoda (11.-13.7.2013) nám začína zverejňovať prvé mená účinkujúcich, a o tom, že sa máme na čo tešiť, niet pochýb.
Tento ročník sa bude niesť najmä v znamení žánru World Music. Predstaví sa nám legendárna skupina Buena Vista Social Club, ktorá už síce na Slovensku vystupovala, avšak tento raz to bude v pôvodnom zložení a so všetkými členmi. Krv v žilách nám nepochybne rozprúdi Cata Pirata, speváčka holandsko–africkej skupiny Skip & Die.

 

K najväčším headlinerom bude jednoznačne patriť austrálsky spevák Nick Cave, ktorý vystúpi so skupinou The Bad Seeds a nemenšiu show nám predvedie brazílsky elektronický vizionár Amon Tobin. Na svoje si prídu i priaznivci britských gitaroviek, pretože Kaiser Chiefs sa taktiež predstavia na 17. ročníku nášho najväčšieho hudobného festivalu na Slovensku.

Ďalej sa môžeme tešiť na britskú kapelu Anthony Joseph & The Spasm Band, portugalsko–angolský projekt Batida či na francúzsko–malijské duo Kouyaté-Neerman. A stále to nie je všetko.

Nesmiete si nechať ujsť jeden z najväčších a najúspešnejších projektov elektronickej scény súčasnosti – francúzske duo Justice so svojim dj setom. Predstaví sa tiež Angličan s tureckými koreňmi Erol Alkan, ktorý patrí k špičke tanečnej scény. Nebude chýbať ani naša domáca, slovenská tvorba – rapper Vec, pop-rocková Para či dokonca punková skupina Davová psychóza a mnoho iných.

Deň čo deň pribúdajú nové mená, a ako vieme, Pohoda je multižánrový festival, takže každý z nás si určite príde na svoje.
Ak ešte nemáte kúpený lístok, tak sa poponáhľajte, vyzerá to na veľmi kvalitný ročník, stretneme sa tam! 🙂

Jeden z účinkujúcich- Duo Justice

 

SKIP&DIE

Zdroj: bajkonur.eu | pohodafestival.sk | para.sk | viceland.com | livemusic.sk | cambridge-news.co.uk

 


Autor: Dominika Trpinova

Zdielať tento príspevok