Pracovali ste v Nemecku a zaujíma vás vrátenie daní?


Práca v zahraničí láka Slovákov stále viac a viac. Nie je to žiadne prekvapenie, pretože pracovné podmienky v takom Holandsku či Nemecku sú neporovnateľne lepšie. Vyššia životná úroveň, kultúrnejšie prostredie, priateľskejšia atmosféra, vyššie platy, lepšie podnikateľské prostredie. Aj toto sú dôvody, ktoré pritiahnu Slovákov do zahraničia. V minulosti bola najobľúbenejšou pracovnou destináciou Slovákov Česká republika. V súčasnosti to je Rakúsku a na popularite naberá aj Nemecko či Holandsko. Platenie dane v Holandsku je iné ako v Nemecku, aj napriek tomu, že obe krajiny sú v EÚ. Ako to vyzerá v Nemecku?

 

Máte nárok na rodinné prídavky v Nemecku?

V prípade, že ste odišli za prácou do Nemecka aj s celou rodinou máte právo aj na rodinné prídavky. Kedy však máte nárok využívať túto pomoc od štátu? Musíte spĺňať aspoň jednu z týchto troch podmienok:

•       prijali ste nemecké občianstvo

•       máte trvalý pobyt v Nemecku

•       ste nemeckým daňovým rezidentom.

 

O rodinné prídavky môžete v Nemecku požiadať aj 5 rokov spätne. A môžete ich získať na dieťa do 18 rokov v prípade, že je študentom denného štúdia na vysokej škole tak až do 25 rokov. Máte obavu, že získať rodinné prídavky, je komplikované? Využite služby TJ-Legal.sk a budete to mať bezstarostí.

 

Vrátenie daní z Nemecka

Mzda v Nemecku je vám každý mesiac znížená o daňové preddavky, avšak v konkrétnych prípadoch vám vzniká nárok na vrátenie dane v Nemecku. V akých prípadoch môžete požiadať o svoje dane späť?

•       pracovali ste v Nemecku kratšie ako jeden rok

•       mali ste naraz viac ako dve zamestnania

•       menili ste zamestnanie počas daňového roku

•       pracovali ste na polovičný úväzok

•       za prácou ste dochádzali.

 

Požiadať o vrátenie daní máte nárok až 4 roky spätne. Máte obavy, že to je komplikovaný proces? Obráťte sa na TJ-Legal, ktorý to za vás s radosťou urobí.

nemecka vlakja germany-518638_640

 

 


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok