Prečo je vzhľad a obsah webu dôležitý


Ešte stále si mnoho ľudí myslí, že na web stačí dať kontakt firmy, fakturačné údaje, nejaké obrázky z fotobanky, ktoré súvisia s oblasťou podnikania vašej firmy, „príbeh“ o tom, ako vaša spoločnosť vznikla v roku 2007 a odvtedy je dynamická, flexibilná s mladým kolektívom a chuťou do práce. A vzhľad? Na tom predsa nezáleží, aj tak sa tam každý dočíta to, čo chce. Nuž, horší prístup ako tento skutočne neexistuje. Na čom by ste si mali dať záležať na vašom webe?

 

Kvalitný webdizajn

Myslíte si, že na prvom dojme záleží len vtedy, keď prídete na pracovný pohor alebo dôležité obchodné jednanie? Omyl. Aj webdizajn stránky rozhoduje o tom, či sa návštevník stane vašim zákazníkom či klientom. A ako by mal atraktívny a moderný dizajn stránky vyzerať? Jednoduchá no atraktívna grafika, dlhá scrollovacia stránka, personalizované fotky a žiadne fotobanky, infografiky, ktoré ušetria návštevníkom čas, ktorý by strávili čítaním dlhého textu. Nezabúdajte ani na väčší font či poriadne odseky v texte. Žiadne tapety, 4-5 riadkov a nový odsek.

 

Kvalitný obsah

Obsah je to, čo má prilákať návštevníkov na vašu stránku. Myslite na to pri tvorbe www stránok. A ako by mal vyzerať kvalitný obsah? V prvom rade musí byť zadarmo. Chcete vedieť prečo? Pravidlo reciprocity. Keď človeku dáte niečo zadarmo, ten vám to bude chcieť oplatiť čo najskôr. A je dosť pravdepodobné, že vám to oplatí tým, že sa stane vašim zákazníkom. Dôležité je, aby to bol obsah, ktorý nikde inde nenájdu. Videá, návody, články, rady, ktoré sú unikátne. Z oblasti, v ktorej podnikáte. Podeľte sa o svoje skúsenosti, znalosti a know-how.

Nielen stránka, ale aj eshop

Dajte si na tom záležať nielen na stránke, ale aj vo vašom eshope. Nechajte tvorbu eshopu či webu na odborníkov a využite služby Blueweb.sk. Vďaka nim bude váš web robiť už iba dobrý prvý dojem.

tvorba eshopov


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok