Prečo WordPress?


WordPress je software pre weby, pomocou ktorého môžete váš blog či stránku jednoducho a hlavne zadarmo oživiť či zlepšiť. Keďže WordPress je tvorený mnohými dobrovoľníkmi, ponúka tak širokú škálu rozličných modulov a tém, aby ste aj váš web premenili na jedinečnú stránku, ktorá bude vystihovať vašu osobnosť a unikátnosť. Jednoducho si ho nastavíte tak, aby presne vyhovoval vašim požiadavkám.

Ako však na to?

Nemusíte byť žiaden počítačový expert. Kúzlo WordPressu spočíva v tom, aký je prehľadný a jednoduchý pre svojich používateľov. Je známy a veľmi často využívaný najmä kvôli jednoduchej inštalácii, ktorú zvládne aj škôlkar. Trvá približne päť minút, takže naozaj stačí zopár klikov myšou a všetko je hotové a pripravené na používanie.

Ak by ste však predsa len mali nejaký problém, na stránke WordPressu je zverejnený podrobný návod v štýle krok za krokom, aby vás sprevádzal počas inštalácie. Takisto je na webe zverejnený aj zoznam najčastejších otázok a problémov, ktoré sa najviac vyskytujú.

Navyše, WordPress ponúka svoje služby aj v slovenčine, preto ho využíva čoraz viac ľudí. Inštalácia aj následné používanie rozhrania je v našom materinskom jazyku a to ho robí ešte výnimočnejším.

Čo sa týka pridávania nových článkov a príspevkov na váš blog či web, v tomto prípade ide tiež o ten najjednoduchší spôsob, aký si môžete predstaviť. Navyše, ak nie ste jediný, kto prispieva na vašu stránku, je tu možnosť vytvorenia viacerých kont. Každý tak má svoje prístupové meno a heslo a pridelené právomoci.

Na pridávanie príspevkov nepotrebujete znalosť žiadneho programovacieho jazyka. Ovládanie je naozaj jednoduché, ako by ste písali bežný dokument v inom textovom editore či poznámkovom bloku. Možnosť pridávania obrázkov, videí, voľba štýlov a druhov písma je samozrejmosťou, rovnako ako tvorba rozličných kategórií, do ktorých vaše články môžete rozdeliť pre prehľadnosť.

Veľkou výhodou je aj možnosť naplánovania času publikácie. Jednoducho zadáte dátum a deň, kedy má byť daný článok zverejnený, a Wordpress sa o všetko postará už za vás.

Niektorí poskytovatelia hostingových služieb poskytujú inštaláciu a technickú podporu WordPressu priamo v ich rozhraní. Na čo teda ešte čakáte? 🙂

 


Viktoria Koosova

Autor: Viktoria Koosova

Zdielať tento príspevok