Radio_Head Awards 2013 – Vec sa vracia


Minulý rok na Radio_Head Awards si najviac cien prevzala kapela Puding Pani Elvisovej (Singel Roka a Koncertná kapela). Album roka vyhrala kapela Noisecut s albumom Háj a Lov. V kategórií Hard a Heavy si prevzali cenu violence-thrashový ČAD s Pištom Vandalom a Bene & Roland Kánik za Spam Poetry cenu v kategórií HipHop/Rap/R´n´B.

Tohtoročné „Radiohlavy“ už poznajú nominovaných a hlasovať za nich môžete ešte dva týždne na stránke http://www.radiohlavy.sk a výsledky sa dozvieme už v marci. Poďme sa pozrieť kto sú favoriti na tento rok.

Najvýraznejšie meno skloňované tento rok s Radio_Head Awards je nepochybne Vec (5 nominácií) a jeho nový album Stereo Farbo Slepo. Ako napovedá samotný názov albumu, pesničky Brančiho Kováča sú rôznorodé a odlišné. Vec dosiahol zrelého stredného veku a v tomto prípade sa už nedá povedať o čistom jednoliatom hip-hope. Na CD sa nachádzajú hitovky (Branči Kováč), spomienky na ČSSR (Rozdiel), melancholické (Placebo), basové (Robí si so mnou čo chce) a rôzne iné. Tento album je veľmi vydarený a jednoznačne si zaslúži uznania na „Radiohlavách“.

 

 

Ďalšou kapelou, ktorá je nominovaná na album roka s eponymne nazvaným album Swan Bride o ktorej sme už písali (http://bord.sk/rozhovor-so-zilinskou-kapelou-swan-bride/).Táto žilinská indie rock´n´rollová kapela pokrstila svoj nový album na Žilinskom kultúrnom uzle Stanici Zárečie 28.9.2012.

Okrem nominácie na Album roka sa kapela môže tešiť aj z nominácie Ceny kritikov.
 
 
 

Ďalšou sviežou novinkou roku 2012 bola ženská kapela The Cubes, kde hrá na bicie Katarína Knechtová. Ako sama hovorí, splnil sa jej sen, a to mať čisto ženskú kapelu, keďže vždy bola v kapele len ako jediná žena. The Cubes predstavili na novom albume 11 pesničiek, ktoré sú príjemne indie rockovo naladené. Dá sa hovoriť aj o lightnom punku so ženským vokálom. Nominované sú za Album roka.

 

Tu sú kompletné nominácie:

Album roka / Cena poslucháčov Rádia_FM

Haf a Beyuz: Blázon čas (Brekeke Records, Slowatch)

Para: Menšina (Pavian Records)

The Cubes: The Cubes (Sukuba Agency)

Swan Bride: Swan Bride (Wagon Records)

Vec: Stereo farbo slepo (sam system, EMI)

Album roka / Cena kritikov

Burlas-Kladivo-Zagar: Poruchy spánku (Slnko Records)

Ink Midget: Re-Leave (Exitab)

Swan Bride: Swan Bride (Wagon Records)

Tomáš Sloboda a Sounds Like This: Chobotnica (Slnko Records)

Vec: Stereo farbo slepo (sam system, EMI)

Singel roka

Billy Barman: Strmá voda

ČAD: Sklenená veža

L Plus: Catastrophe ft. Shaz Sparks

Vec: Branči Kováč

Vec: Placebo ft. Juraj Benetin

Nováčik roka

Boy Wonder

Purist

Strapo

Walter Schnitzelsson

Zlokot

Najlepšia koncertná kapela / Interpret roka

Billy Barman

ČAD

Para

Puding Pani Elvisovej

Vec 


 
 

 


Autor: Kristof Budke

Zdielať tento príspevok