Rím nie je iba Koloseum a Námestie sv. Petra


Rím je večné mesto. Mesto, o ktorom sa hovorí, že po jeho návšteve môžete spokojne zomrieť. Niektorí cestovateľskí nomádi majú iný názor. Názoru, že po jeho návšteve by ste mali žiť večne. Prečo? Aby ste si mohli vychutnávať jeho návštevu na večné časy. A nikdy ináč. Prečo by ste si mali kúpiť letenky do Ríma? Čo je v ňom také magické, aby ste mali chuť sa tam neustále vracať? Dá sa vôbec charizma Ríma popísať slovami?

 

Rím a jeho atmosféra

Niektoré mestá majú esprit, ktorý je neopísateľný, ale cítite ho. Cítite ho na každom kroku, pri každej káve v romantickej talianskej kaviarni, v každej úzkej uličke, o ktorej neviete, kde vás vedie. Rím nie je iba Koloseum a Námestie svätého Petra. Je to aj blúdenie kamennými uličkami do neznáma a potom nakonci svojej cesty nájdete svätý grál – úžasnú taliansku rodinnú reštauráciu. Červeno-biely kockovaný obrus, otlčené drevené stoličky, ktoré si pamätajú samotného Cézara, lahodné víno a jedlo, aké by ste nenašli ani v tých najvychýrenejších reštauráciach. Kúpte si letenky od Ryanair a vydajte sa na cestu do Ríma.

 

Ranné prechádzky po brehu Tiberu

Jasné, nájdete tu Panteón, Sixtínsku kaplnku, cestu Via Appia, Forum Romanum či Španielske námestie. Ale jedna vec, ktorú robí málo ľudí, je ranná prechádzka po brehu rieky Tiber. Pod nohami máte andezitové dlažobné kocky, chladný vzduch z vody vás preberá, pred vami vychádza slnko a vy máte magický pohľad na starý Rím. Mesto, ktoré si prežilo možno aj nemožné. Mesto, ktoré vás svojou charizmou zvádza. A nie je ako koketné ženy, ktoré vás zvádzajú, ale nakoniec ujdú. Rím tu ostane s vami navždy. Je to predsa večné mesto.

 

Vidieť Rím a nezomrieť

Navštívte Rím, urobte si predĺžený víkend v meste, ktoré si vás podmaní. Požičajte si typický taliansky skúter a nasávajte atmosféru mesta pôžitku. Kúpte si lacné letenky na Pelikan.sk a nechajte sa unášať prúdom rímskej atmosféry.


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok