S čím by ste mali počítať, keď si kúpite staršie auto?


Plánujete si v blízkej dobe kupovať auto, lenže neviete, či máte radšej investovať do nového, alebo si máte kúpiť jazdené auto? Každé má svoje výhody, ale aj nevýhody. Keď si kúpite nové auto, zaplatíte podstatne viac ako za staršie. Nové auto vydrží ale podstatne dlhšie, ako keď si kúpite staršie auto. S čím by ste ale mali počítať, keď si vyberiete možnosť B, čiže staršie auto?

 kupa pouzivaneho auta

Hocičo sa môže kedykoľvek pokaziť

 

Staršie autá sú jednoducho staršie a očakávať, že budú fungovať ako nové, to veru nemôžete. Počítajte s tým, že svojho automechanika budete navštevovať častejšie. Má to však jednu výhodu. Nebudete musieť platiť niekoľko tisíc eur za nové auto, ale kúpite si lacnejšie. Staršie autá sú najvýhodnejšie pre tých, ktorí ho nechcú splácať niekoľko rokov, potrebujú sa rozjazdiť a jednoducho si nemôžu dovoliť úplne nové vozidlo.

 

Výhodou pre vás, čo máte staršie autá, bude aj možnosť kúpiť si kvalitne repasované brzdové strmene, ktoré vás vyjdú lacnejšie ako tie nové.

 

Jeho vek zistíte už na prvý pohľad

 

Na aute sa začne kaziť prakticky všetko a už pri pohľade naň budete vedieť, že má nejaké roky. Korózia sa začne objavovať na viditeľných miestach a niekedy sa vám ju nepodarí až tak zamaskovať. Takéto auto bude mať nižšiu životnosť. Ak si ale v blízkej dobe plánujete kúpiť ďalšie, poprípade radi meníte autá, takéto auto bude pre vás najideálnejšie. Dávajte si pozor na to, aby vám neodišlo turbo (ak ho máte) a kontrolujte si servoriadenie. Ak vám automechanik zistí, že nie je v poriadku, skúste repas servoriadenia. Do pár dní budete mať repasované servoriadenie doma.


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok