Skvelé tipy, ako si zútulniť záhradu pred príchodom leta


Viacerí z vás sa už pekného počasia nemohli dočkať. Máj bol studený a mnohým z vás určite pripomínal skôr október. Prvý letný mesiac je už tu, no oficiálny začiatok leta máme až koncom júna. Ak plánujete najbližšie voľné dní stráviť skrášľovaním a zútulňovaním záhradky, čo by ste mali stihnúť ešte pred príchodom leta?

 

Čistenie zámkovej dlažby

 

Každý z nás má iný prístup k dverám, no väčšina z vás má priamo ku vchodovým dverám chodník obložený kvalitnou zámkovou dlažbou. Pokládka modernej zámkovej dlažby nie je náročná. Náročnejšia je však jej údržba. Aby ste sa počas celého leta mohli pýšiť krásnou zámkovou dlažbou, nezabudnite na jej údržbu. Čistenie zámkovej dlažby zahŕňa tieto činnosti – odstraňovanie buriny medzi jednotlivými dlaždicami a čistenie povrchu zámkovej dlažby pomocou vysokotlakového čističa.

 

Oživte okolie chodníka levanduľovým záhonom

 

Prístupový chodník ku vchodovým dverám môžete skrášliť levanduľovými záhonmi. Ak máte vstup na slnečnej strane, odporúčame vám zasadiť si levanduľu a za rok sa môžete tešiť s krásne rozkvitnutej vysokej rastlinky levandule. Krásne rozvoniate vstup do interiéru a ešte aj pomôžete včielkam.

levandule

Vytvorte si oddychový kútik na záhradke

 

Ak máte veľkú okrasnú záhradu, odporúčame vám práve v tejto časti vytvoriť oddychový kútik, kde budete relaxovať počas leta, opaľovať sa, čítať obľúbenú knihu a pod. Kúpte si záhradné skladacie lehátko, kvalitný slnečník, ratanový stolík a oddychovú časť si oddeľte od zvyšku okrasnej záhrady výsadbou ťahavých fotínií alebo si vytvorte konštrukciu, ktorú necháte obrásť brečtanom.

Ak si chcete oddychový kútik vyvýšiť, odporúčame použitie betónovej dlažby, resp. stavbu betónovej plochy. Nezabúdajte však na izoláciu základov, aby sa vám po prvej zime táto vyvýšená plocha neznehodnotila.

 

Pod okrasné rastlinky nasypte novú mulčovaciu kôru

 

Väčšina okrasných rastlín je oddelená od trávnika betónovými obrubníkmi. Predtým, ako ostriháte okrasné rastlinky, vyplevajte burinu pod okrasnými rastlinami a nasypte tam novú mulčovaciu kôru, ktorá vás ochráni pred častým zarastaním plochy pod okrasnými rastlinami.


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok