Sú to ešte vôbec ľudia?


Živá Barbie, skutočná postava z anime či ľudská mačkovitá šelma… Pri pohľade na tieto (a mnohé ďalšie) ženy, ktoré sa kedysi mohli prechádzať po ulici bez toho, aby vytŕčali z davu, sa nám dnes zastáva rozum. Sú to ešte vôbec ľudia? Sú. Aj keď sa na bežného človeka už nikdy zrejme podobať nebudú. Stali sa totiž otrokmi plastickej chirurgie alebo kultu prehnaného make-upu. Alebo oboch. Isté je len to, že po toľkých kozmetických zásahoch už celkom stratili tvár a dnes by sme v nich už len veľmi ťažko hľadali človeka, ktorým boli kedysi.


Päťdesiatročná Britka Sarah Burgeová sa za to však vôbec nehanbí. Táto žena, ktorá vyzerá o minimálne dvadsať rokov mladšie ako v skutočnosti je hrdá na svojich vyše sto plastických operácií, do ktorých už investovala viac ako pol milióna eur, aj na svoju prezývku Živá Barbie. Tvrdí, že svetoznáma bábika od Matela bola jej veľkým vzorom už od detstva. Za jej dnešný vzhľad však prakticky môže jej bývalý násilnícky manžel, ktorý ju zmlátil na nepoznanie. Po tomto desivom zážitku sa rozhodla ísť na plastickú operáciu. A potom na ďalšiu a ďalšiu… Až kým na nej nezostalo už vôbec nič pôvodné.

Každoročná „údržba“ dokonale prerobeného tela stojí Sarah každoročne viac ako 30 000 eur. Nemôže sa však sťažovať, rozhodne núdzou o peniaze netrpí. Zo svojho výzoru si totiž urobila úspešný biznis. Za všetko zrejme stačí spomenúť jej kampaň pre kliniku estetickej medicíny, či medzinárodný swingers klub, kde organizuje erotické párty. Je presvedčená, že zdravé sebavedomie je v živote ženy zo všetkého najdôležitejšie a svoje hodnoty vštepuje odmalička aj svojim dcéram, pre ktoré predstavuje veľký vzor. Len čo sa im objavia prvé vrásky, pichá im botox, o ktorý ju údajne samy prosia, a svojej najmladšej dcére Poppy darovala na siedme narodeniny poukážku na zväčšenie poprsia. Zvrátené? Podľa Sarah absolútne nie. „Poppy ma už dlho prosila o podobný darček. Som jej vzor a chce sa na mňa podobať,“ povedala v rozhovore pre magazín EMMA, „pochopte, že dnešné dievčatá už nechcú byť sladké princezné na štýl Popolušky. Chcú sa podobať na Lady GaGa.“


Mladá Ukrajinka Anastasiya Shpagina by v tom, že dievčatá už nie sú ako kedysi, so Sarah určite súhlasila. Sama ich vo svojich tutoriáloch na Youtube podporuje v tom, aby vyzerali ako ona. Pravidelne ich totiž zásobuje informáciami, ako sa majú namaľovať a obliekať, aby sa čo najviac podobali na svoju obľúbenú postavu z japonskej anime. Neprirodzene veľké oči, bábikovská porcelánová tvár, vlasy po pás a postava ako Barbie – to sú črty postáv anime, ktoré sa len veľmi málo podobajú na skutočných ľudí. To však Anastasiyi vôbec neprekáža. A keď to dokázala ona, prečo by nemohli aj iné dievčatká? Nič jej nezostáva dlžná ani Kota Koti, ďalšia internetová senzácia, ktorá zápasí so Sarah Burgeovou o to, ktorá si zaslúži titul živej Barbie viac.


Jocelyne Wildensteinová
je oproti všetkým predchádzajúcim úplne iná káva. Po nevere svojho bohatého a vplyvného manžela sa rozhodla čo najviac sa podobať na to, čo mu je najdrahšie – divú mačkovitú šelmu. Či sa jej to podarilo, to nech posúdi každý sám. Každopádne s plastikami ešte neskončila, a ani tak skoro skončiť neplánuje. Zaumienila si, že bude mať na nepoznanie inú tvár, akú mala v čase najväčšej lásky k mužovi, ktorého nevera jej kompletne zničila sebavedomie. Ťažko povedať, či ďalších nespočetne veľa plastických operácií dokáže napraviť škody, ktoré napáchali tie prvé. Každopádne Jocelyne môže byť spokojná – jej tvár už rozhodne nikdy nebude taká ako kedysi.


Vraví sa, že naše telo, nech ho hocijako veľmi milujeme či nenávidíme, po celý čas bude patriť iba nám. Dostali sme ho darom od našich rodičov, a tak máme právo si s ním robiť čo sa nám len zachce. Najdôležitejšie je, aby sme boli sami so sebou spokojní. Dá sa to však aj bez prehnaného make-upu a nespočetným zásahom plastických chirurgov. Tí sú však vďační za každého, kto túto maličkosť nepochopí, a naďalej úmyselne vytvárajú umelý ideál krásy a dokonalosti, ktorý je tu práve preto, aby sa nikdy nedal úplne dosiahnúť.

Zdroje: picstopin.com | dailymail.co.uk | thesteepletimes.com | zimbio.com | magazín EMMA


Autor: Martina Píšová

Zdielať tento príspevok