Tipy, ako ochrániť svoj imunitný systém


 

Ak chceme byť zdraví, musíme sa starať o svoj imunitný systém. Toľkokrát ste to počuli, snažili ste sa a predsa vás choroba neobišla. Nájsť pritom recept, ako sa postarať o svoj imunitný systém, nemusíte hľadať v lekárni. Homeopatiká vírusy neliečia, ale ich len potláčajú. Ak si teda myslíte, že ste chrípku porazili, ste na veľkom omyle. Je otázka času, kedy sa opäť objaví.

 

Skúste preto myslieť na prevenciu. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme jednoduché a niekomu dôverne známe tipy, ktoré vám pomôžu ochrániť váš imunitný systém.

 

Jedzte čerstvé ovocie a zeleninu

 

Jeseň je tu a s ním čerstvé ovocie a zelenina. Počas letných mesiacov ste si mohli zo záhradky (ak máte) vziať čerstvé paradajky, cibuľu, mrkvu, petržlen. Teraz – v septembri dozrievajú hrušky, jablká a hrozno (okrem toho sa rozbieha predaj vína vo vinárskych oblastiach). Zahrňte do svojho jedálnička maximum týchto pochúťok. Vyhľadajte si na internete zdravé recepty, v ktorých má veľký podiel práve ovocie a zelenina. Verte, že práve vďaka zdravému životnému štýlu váš imunitný systém bude stále chránený.

 

Pripravte si vždy večer misku plnú nakrájaného čerstvého ovocia a vezmite si ju so sebou do práce. Uvidíte, že budete mať viac energie. Ak chcete svoj imunitný systém čo najviac ochraňovať, odporúčame ovocie Acai. Toto exotické ovocie môžete u nás dostať vo forme tabletiek.

 

Športujte

 

Športu sa môžete venovať hocikedy. Treba len chcieť. Skúste bicyklovanie, ktoré pomôže pri formovaní pozadia a nôh. Skúste plávanie, ktoré spevňuje prsia alebo skúste cvičenie na fitness strojoch. Pohyb vám pomôže udržať imunitu v normále.

 

Nezanedbávajte posteľné aktivity

 

Určite ste sa aspoň raz dočítali o tom, že sex je zdravý a netreba ho zanedbávať. Neboli to len omáčky, ktoré vás nalákali na návštevu sexshopov. Posteľné aktivity sú dôležité nielen pre fyzickú stránku, ale aj pre tú psychickú. Sex odbúrava stres a navodzuje dobrú náladu. V prípade, že máte ako muž problémy s erekciou, vyriešte to tabletkami na erekciu.

 

acai


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok