Tipy, ako rýchlo a bez problémov napísať záverečnú prácu


 

Aj keď zimný semester ešte len pomaly začína, mnohí končiaci študenti už premýšľajú nad tým, čo ich tento rok čaká. Okrem prednášok, cvičení a skúšok ich neminie ani záverečná práca. Kde sú tie časy, keď ste museli písať ešte len krátke seminárne práce?

 

Teraz nastal čas popracovať na rigoróznej práci alebo inej záverečnej prácu. Ako si ale uľahčiť písanie záverečnej práce? Skúste takto.

 

Vyberte si pre vás atraktívnu tému

 

Úplne na začiatok by sme vám poradili, aby ste si vybrali tému, ktorá vás bude baviť. Viete si predstaviť, že budete písať o téme, ktorá vás nebude zaujímať? Vždy sa lepšie píše o tom, čo vás baví a o čo máte záujem ako o tom, čo je pre vás neatraktívne.

 

Nezanedbajte rešerš

 

Pri príprave záverečnej práce nesmiete zanedbať rešerš. V prípade, že ho zanedbáte, znižujete si šancu na dobré ohodnotenie pri obhajobách. Nehľadajte informácie len na internete. Zájdite si aj do knižnice, kde nájdete tituly odbornej literatúry, ktoré už len tak bárskde nekúpite. Nezabudnite, dobrá záverečná práca sa spája s veľkým množstvom kvalitnej odbornej literatúry.

 

Nepíšte všetko na poslednú chvíľu

 

Snažte sa písanie záverečnej práce rozvrhnúť. Nemusíte ju však písať celý školský rok. Postačí, keď si na pár hodín denne necháte čas len na písanie. Víkendy si spravte voľné a vyvetrajte si hlavu medzi kamarátmi. Samozrejme, nepreháňajte to, aby sa nestalo, že sa budete pár dní spamätávať z opice a prídete tak o možnosť tvoriť text záverečnej práce. Ak nechcete s červenými očami, s niekoľkými litrami kávy a energetickými nápojmi dokončovať záverečnú prácu na poslednú chvíľu, tak si radšej dobre premyslite, kedy začnete s písaním záverečnej práce. Čo viete, môže sa stať, že svoj toner Canon budete potrebovať vymeniť a náhodou bude obchod s tonermi zatvorený. Nespôsobte si zbytočné komplikácie, keď sa to dá aj inak.

 

ucitel a student


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok