Tipy, ako si vybrať kvalitnú kabelku, ktorá vydrží


Každá žena je milovníčka kabeliek. Pri ich výbere však častokrát robíme chyby. Hľadíme len na ceny, pričom si vôbec nevšímame kvalitu materiálu, z ktorého je kabelka vyrobená.

Ak potrebujete novú kabelku, čo si pri jej výbere všímať?

 

Materiál zvršku

 

Dívajte sa predovšetkým na to, z akého materiálu je vyrobený zvršok kabelky. Prejdite si po ňom a už na prvý pohľad zistíte, či tento materiál vydrží, alebo nie. Lacné kabelky z lesklého materiálu, ktorý má tendenciu sa naťahovaním trhať, by ste nemali kupovať. Ak chcete kvalitnú kabelku, skontrolujte si na visačke, z akého materiálu je vyrobený najmä zvršok kabelky. Podľa toho zistíte, či vám kabelka vydrží, alebo ju po pol roku používania budete musieť vyhodiť.

Najkvalitnejšie a najtrvácejšie sú moderné kožené kabelky. Vydržia vám niekoľko desaťročí, nakoľko koža časom krásnie a nepotrhá sa ako syntetický materiál.

kozena kabelka

 

Vnútorný priestor – kvalita a členenie

 

Akonáhle vám materiál zvršku danej kabelky vyhovuje, nazrite do vnútra. Vnútro kabelky musí mať kvalitnú podšívku, ktorá na prvý pohľad nevyzerá lacno. Všímajte si vnútorné členenie, ale aj kvalitu spojov. Určite nechcete, aby sa vám vnútro novej kabelky po pár použitiach úplne dotrhalo.

Najlepšie členenie a kvalitnú podšívku majú práve talianske kožené kabelky. Vyzerajú luxusne, vydržia veľmi dlho a sú ľahko kombinovateľné.

 

Najväčší vnútorný priestor majú obdĺžnikové kabelky, ktoré sú vhodné na akúkoľvek príležitosť.

Odporúčame vám vyberať kabelky, ktoré majú vo vnútri viac otvorených priečinkov na drobnosti – mobil, kartu na autobus, ale aj jeden uzatvárateľný priečinok na zips. Do uzatvárateľných môžete dávať napríklad kľúče od domu/bytu, ale aj rúž, púder.

 

Farba

 

A na záver si všímajte farebné prevedenie kabelky. Ak vo vašom šatníku vyhrávajú minimalistické kúsky, odporúčame siahnuť po farebnejších kabelkách. Ak ale vo vašom šatníku prevládajú farby, zainvestujte do univerzálnej kabelky v prírodných odtieňoch. Hnedé, béžové, sivé, ale aj čierne kabelky krásne zapasujú ku všetkému, čo máte v šatníku. Stačí ich skombinovať s prekrásnymi diamantovými náušnicami, výrazným rúžom, jemným náhrdelníkom a budete sexica.

 

Ak chcete kvalitnú kabelku, pri jej výbere nehľaďte na ceny a všímajte si farebné prevedenie, kvalitu zvršku a kvalitu podšívky.


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok