Tipy ako vybrať obraz do interiéru


 

Uvažujete, že priestor svojho príbytku oživíte pekným obrazom? Alebo ste sa už definitívne rozhodli? Tak to nie je vôbec zlá voľba! Holé steny predsa bývaniu nesvedčia, tak prečo ich neoživiť niečím hodnotným. Ako na to vám poradíme na nasledujúcich riadkoch.

 

Nechajte prehovoriť intuíciu

Obraz prispôsobte nie len svojej povahe a vkusu, ale aj samotnému prostrediu, kde ho plánujete umiestniť. Predaj obrazov s mestským motívom bude zaujímať pravdepodobne ľudí žijúcich v bytoch a väčších mestách. Avšak ten, čo hľadá pekný kúsok do svojej poľovníckej chaty, si asi zvolí niečo iné. Nebojte sa svojej intuície. Ak vám zavelí: „To je ono, tento kúp!“, spravte tak bez váhania.

 

Do rozhodovanie primiešajte aj trochu pragmatizmu

Avšak nie len štýl a vkus je dôležitý. Pri výbere obrazov hrá svoju úlohu aj čistý pragmatizmus. Pretože nie všetky obrazy pasujú na každú stenu. Ak je na nej priestor menší, Nesnažte sa ho vyplniť práve obrazom, nepôsobilo to dobre. Podobne, ako malý obraz, utopený vo veľkom priestore. Hľadajte jednodielne a viacdielne obrazy na predaj aj podľa rozmerov vašej steny. Viacdielne sa budú hodiť do moderných a priestranných interiérov, jednodielne si svoje miesto nájdu aj podľa spracovaných motívov a farieb.

 

Spojte tradičné s moderným

Nafotili ste krásne zábery a je vám ľúto nechať ich zapadnúť digitálnym prachom niekde v dátovom úložisku? Vytvorte z nich fotoobrazy na stenu, pomocou modernej tlače na plátno sa to dá. Voľba motívu je úplne na vašom rozhodnutí, rovnako ako veľkosť a proporčné umiestnenie. Obraz môže byť vytlačený na výšku, šírku, výnimkou nie je ani rozkúskovanie obrazu na viac častí. Využite  technologických výhod, veď hodnotný a kvalitný záber sa dnes dá spraviť aj prostredníctvom foťáku v smartfóne.

obraz kvety


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok