„Umenie“ bulvárnej fotografie


Paparazzi často robia aj tie najneuveriteľnejšie veci, aby získali čo i len jednu jedinú fotografiu niektorej momentálne obľúbenej celebrity – dokázu celé noci vysedávať a trpezlivo čakať pre jej domom, prenasledovať ju 24 hodín denne 7 dní v týždni, snažia sa všemožne dostať cez početnú ochranku… Čokoľvek, len aby mal bulvár o čom písať. Práve preto sa hviezdy tak často sťažujú, aký majú ťažký život… Čo ich však dokáže zrejme vytočiť najviac, sú nestrážené momentky. Tie paparazzi priam milujú. Vynikajúco sa predávajú, pretože dávajú „obyčajným“ ľuďom pocit, že aj oni – slávne, bohaté a „dokonalé“ celebrity- sú len obyčajní ľudia.

Pravdou však zostáva, že naozaj nie sú o nič viac, ako len ľudia. Bez retuše, špeciálneho make-upu, osvetlenia, nacvičenej pózy a hollywoodskeho úsmevu číslo 437 zmizne všetko pozlátko a celá ilúzia dokonalosti. Potvrdzuje sa staré známe „nobody is perfect“ a tiež fakt, že každého jedného človeka na svete možno nafotiť ako krásneho anjela, ale aj ako strašidlo, ktoré týždeň nespalo a práve zjedlo tri chilli papričky. Prinášame niekoľko fotografií z kategórie 2, ktoré závistlivci často používajú ako „dôkaz“, že nikomu nič nezávidia, pretože vlastne nie je čo závidieť a pre ženy večne nespokojné so svojím vzhľadom prinášajú satisfakciu v podobe faktu, že správny make-up dokáže zakryť mnohé nedostatky. A čo my ostatní? S trochou nadhľadu sa nad fotkami pousmejeme a spomenieme si na svoje vlastné momentky, na ktorých sa naši kamaráti dodnes dobre zabávajú 🙂 Stále máme výhodu oproti slávnym celebritám, na ktorých sa takýmto spôsobom zabáva celý svet.

Cara Delevingne, v súčasnosti najlepšie zarábajúca britská modelka, odfotená po transoceánskom lete na letisku, kým čakala na svoju batožinu. Ak ste už tiež podobný let zažili, nepochybne s ňou súcitíte.

Keďže je Cara známou vymetačkou exkluzívnych nočných klubov a necháva sa rada fotiť napríklad pri bozkávaní s inými dievčatami, hovorí sa o nej, že škandálmi tromfne aj svoju staršiu kolegyňu Kate Mossovú. Taktiež veľmi rada provokuje – nedávno jej pri prehrabávaní kabelky „omylom“ vypadol balíček s bielym práškom. Pre paparazzov je vďačným objektom aj kvôli svojej obľube v robení grimás pred objektívom. Ak sa chcete schuti zasmiať, stačí si zadať do vyhľadávača heslo „Cara funny face“.

Podobne vďačným objektom ako Cara bola svojho času tiež Britney Spears. Kedysi najobľúbenejšia popová hviezda však už dnes takmer nepracuje, a preto predstavuje pre paparazzov už len núdzové riešenie, ktorým vypĺňajú stránky bulvárnych novín počas „uhorkovej sezóny“. Kto vyrastal v čase jej najväčšej slávy musí uznať, že je to škoda.


Megan Fox je často označovaná za najkrajšiu ženu sveta, pri neretušovanej fotke však na jej tvári vidno veľké jazvy, ktoré zanechalo akné. Herečka s ním bojuje celý život a to je určite jeden z dôvodov, prečo sa na ulici neocitne inak, ako s make-upom. Na svoj status vychýrenej krásky je totiž náležite hrdá, a určite by oň nerada prišla len kvôli tejto pleťovej nedokonalosti.

Angeline Jolie taktiež patrí čestné miesto medzi najkrajšími ľuďmi sveta a s Bradom Pittom tvoria pár snov. Lesklá pleť a celkovo unavený vzhľad však nie je najvhodnejším módnym doplnkom, pri Angelininých početných aktivitách je však občasná únava a vyčerpanosť samozrejmosťou. Áno, aj neporaziteľná Lara Croft je len človek…


Aj keď sa Madonna snaží pri každej príležitosti dokázať opak, povestný zub času nenecháva na pokoji ani ju a zastaviť ho nedokáže ani jej prísna makrobiotická strava a posadnutosť cvičením. Nepochybne jej však vo svojich 55 rokoch pomáha udržať si kondíciu a ohybnosť, akou by dokázala tromfnúť aj niektoré o tri desaťročia mladšie dievčatá. V tomto smere ju môžeme iba obdivovať, ale aj ona by mala uznať, že si po toľkých rokoch zaslúži oddych, a dať konečne priestor aj mladším talentom.

Narozdiel od Madonny či iných celebrít, Lady GaGa sa nemieni tváriť, že je absolútne dokonalá. Radšej šokuje svojimi klipmi, outfitmi či videami (jej najnovšie video, na ktorom úplne nahá predvádza jogínsku techniku Mariny Abramovič je hitom YouTube) a sama seba nazvala Monster (príšera). Práve to je jej štýl, mienka, ktorú o sebe tvorí. Jej charizma, úprimnosť a talent jej vyniesli titul ikona, a tiež druhé miesto v rebríčku najvplyvnejších celebrít časopisu Forbes.


Beyoncé je speváčka veľkého kalibru, ktorej telo je podľa mnohých mužov ideál a ženám zasa dokazuje, že „dokonalá postava“, to nie je „90-60-90“, ale ženské krivky. Táto fotografia je však dôkazom, že sa vyzná aj v grimasách.

Kristen Stewart patrí podľa mnohých svetových rebríčkov medzi najmenej sympatické celebrity, k čomu jej dopomohol neprítomný pohľad a „primrznutý“ úsmev, ktorý na jej tvári tak či tak nevídame veľmi často. Treba však dodať, že chladnú upírku po boku svojho Edwarda (Robert Pattinson) zvládla zahrať bravúrne, napriek tomu je táto krehká slečna v médiách viac odsudzovaná ako uznávaná. Bulvár navyše často pretriasa aj jej neustále rozchody a udobrovania so svojím nielen filmovým partnerom Robertom. Raz sa hovorí o svadbe, inokedy o úplnom odlúčení. Isté je len jedno – Kristen má aj omnoho krajšie fotky, než je táto. Možno k tomu dopomohla aj výrazne nekvalitná retuš – zrejme výtvor jedného z „antifanúšikov“.

Ďalšou tínedžerskou hviezdičkou je Miley Cyrus, ktorá sa však postupne mení na zrelú ženu. Hanna Montana je už len spomienkou, Miley dnes nosí kratučké blond vlasy, necháva sa fotiť v elegantných šatách a naozaj jej to pristane. Narozdiel od jej novších fotografií, táto staršia nebola pre ňu práve najšťastnejšou snímkou.

Podobné fotografie Lindsey Lohan už, bohužiaľ, nie sú iba momentky. Paparazzi sa predbiehajú, kto z nich urobí horšiu snímku kedysi úspešnej herečky, ktorá pôsobí na striebornom plátne už od útleho veku. To je zrejme aj dôvodom, prečo nezvládla svoju slávu a rovnako ako iné detské hviezdy (Drew Barrymore, Macaulay Culkin, Justin Bieber a mnohí ďalší) podľahla alkoholu a drogám, za čo sa dostala už aj za mreže. A všetko sa to na nej viditeľne odráža.

V súvislosti s Keirou Knightley si jej neprajníci „pochutnávajú“ najmä na jej nedokonalom chrupe a nose, čím sa ona ani netají a neprekáža jej to. Bulvár na ňu tiež neustále útočí s obvineniami z anorexie. Napriek tomu, že ňou trpela aj jej stará mama, ona všetky tieto tvrdenia odmieta a hovorí, že podobne ako modelka Twiggy, má tiež iba veľmi rýchly metabolizmus a nemusí držať žiadne diéty. Slávnej pirátke to však kvôli jej vytŕčajúcim kostiam málokto verí a paparazzi si preto mädlia ruky na každú jej fotografiu v plavkách.

Fanúšikovia megapopulárneho seriálu The Big Bang Theory (Teória veľkého tresku) sa delia na dve kategórie – tých, ktorí plne súhlasia s rolou dokonale nádhernej ženy, ktorú Kaley Cuoco stvárňuje a ďalších, ktorí tvrdia, že ju mnohí považujú za peknú len kvôli tomu, že v seriály veľa žien nevystupuje. Tento názor sa však vytvoril až v priebehu natáčania tretej a štvrtej série Teórie…


… Dovtedy bola Kaley nedotknuteľná. Fanúšikovia jej však začali vyčítať priberanie na váhe. Je pravda, že seriálová Penny pribrala pár kíl, ale bolo by odvážne tvrdiť, že jej to nejakým spôsobom ubralo z krásy. Fotografia naľavo pochádza z prvej série Teórie veľkého tresku, tá druhá zo štvrtej, je však potrebné poznamenať, že to nie je práve najšťastnejší záber.

Paris Hilton sa celý život snaží dokázať, že jej meno nemá s jej peniazmi nič spoločné a ani zďaleka nie je závislá od majetku jej rodiny, ktorá vlastní hotelové impérium Hilton. Popri tom vymetá večierky, obchody a plní vrecká plastickým chirurgom. V kombinácii s alkoholovými a drogovými „záťahmi“ z toho pomaly ale isto nevzniká dobrý výsledok. Paris sa však drží hesla „kašlem na to, som ešte mladá“, a práve preto sa stala hollywoodskym miláčikom paparazzov. Aj tí však uznávajú, že niekedy treba dať do bulváru aj niekoho iného, ako blonďatú bohatú a peniazmi zhýčkanú dedičku rozprávkového majetku.

Slávny Charlie by zrejme nebol veľmi nadšený, keby jeho anjelik vyrazil do boja takto upravený. Dylan, Alex a Natalie boli totiž aj po tých najnamáhavejších bojových scénach vždy dokonale upravené. Ale Cameron Diaz je to jedno. Dobre vie, že dokonalosť je len ilúzia a krása relatívny pojem. A tiež, že všetci sme len ľudia, ktorí majú právo vyzerať a obliekať sa tak, aby sa cítili pohodlne. A kašlať na to, čo si myslia iní. V tom spočíva princíp zdravého sebavedomia.

Zdroje: dancingwiththestars.co | picsbox.biz | walltowatch.com | stuffpoint.com | fanpop.com | sternfannetwork.com | ihav.net | forums.corvetteforum.com | scrapetv.com | sodahead.com | boxingscene.com | celebsalon.sheknows.com | latenightcreep.com | crushable.com | dailymail.co.uk | jal-phoenix.xanga.com | celebitchy.com | fairfaxunderground.com


Autor: Martina Píšová

Zdielať tento príspevok