Vianoce – čas darčekov


Pomaly ale istotne sa zas a znova po roku opäť blížia Vianoce. Toho sme si všetci vedomí už pravdepodobne pár týždňov, nakoľko reklamy v televízií na to dostatočne upozorňujú rozličnými shotmi, ktoré už mnohým možno lezú občas na nervy – a to poriadne. Mohli by sme povedať, že sa teda v súčasnosti možno vytráca určitý duch Vianoc, ktorý je týmto spôsobom komercializovaný.

Naproti tomu ale nebude zlé pouvažovať nad tým, s čím sa „klasická“ spomienka na Vianoce spája? Mohli by sme uvažovať nad všetkými vianočnými vôňami, ktoré nám pripomínajú štedrovečerný stôl – vyprážané ryby, zemiakový šalát či kapustnica, voňavé mandarínky, jablká a orechy. Jemné svetlo blikajúcich sviečok na vianočnom stromčeku je určite tiež jedným zo symbolov, pri ktorých si okamžite spomeniete na vianočné sviatky.

strom

Takéto maličkosti určite tvoria esenciu Vianoc. Pre deti je však ale najväčším kľúčom jediná vec – darčeky. Kto z nás predsa nebol rovnaký, keď bol menší? Večer očakávať, kedy Ježiško, Dedo Mráz alebo Santa Claus prinesú to, o čom sme usilovne písali listy na Severný pól. Ako však vybrať tie správne darčeky?

Jednou z naozaj veľkého množstva možností je urobiť niečo pre zdravie obdarovaného. Preto vôbec nebude scestné, ak budete myslieť aj na kvalitu výrobku, ktorý chcete zadovážiť svojim milovaným osobám. Medzi takéto kvalitné produkty za dobré ceny patria určite lacné matrace. No a kto by neocenil originálny darček, ktorý sa stará o jeho telo?

dary

Povedzme si ale úprimne, darovať niekomu matrace nie je celkom klasický darček, ktorým by sme mohli počastovať každého. Preto vám ponúkame tipy aj na obyčajne neobyčajné darčeky. Ak zháňate originálnu maličkosť, ktorá poteší najmä tvorivých ľudí, zvážte kúpu 3D puzzlí s reálnym obrazom. Je to dvojnásobný darček – po prvé zábava v podobe skladania a neskôr pekná dekorácia do bytu.

Nezabúdajme ale, že Vianoce naozaj nie sú len o materiálnom. Dôležité je, aby sme si všetci vychutnali ten pokoj, ktorý vládne všade navôkol, zastavili sa v tejto uponáhľanej dobe aspoň na chvíľu a venovali sa našim najbližším. Nie je predsa nič krajšie ako si uchovať pekné spomienky na časy, ktoré sme strávili v kruhu rodiny a priateľov.


Viktoria Koosova

Autor: Viktoria Koosova

Zdielať tento príspevok