Vlastníte sklad? Spravte z neho bezpečné miesto


 

Každý majiteľ veľkej firmy potrebuje pre svoje fungovanie skladové priestory. Buď si ich prenajme, alebo si ich kúpi za nemalé peniaze. Je dôležité si ale uvedomiť, že pri kúpe nových skladových priestoroch treba prihliadať aj na stav budovy. Mnohé skladové priestory sú v dezolátnych stavoch a potrebujú výrazné rekonštrukcie. Myslíte si, že podnikatelia na to hľadia? Niektorí áno, ale nájdu sa aj takí, ktorí idú aj cez mŕtvoly za ziskom a nehľadia pritom na bezpečnosť a ochranu zdravia zamestnancov.

 

Snažte sa preto robiť pre svojich zamestnancov maximum. Zabezpečte im dostatočné prostriedky na to, aby mohli svoju prácu vykonávať efektívnejšie. Nestačí len kúpiť najnovší typ vysokozdvižného vozíka a dúfať, že vydrží sto rokov bez toho, aby sa na ňom niečo nepokazilo. Musíte rátať aj s pravidelným servisovaním, ak chcete, aby vám všetky stroje a vysokozdvižné vozíky vydržali.

 

Okrem toho by ste mali myslieť aj na zabezpečenie pevnejšieho a väčšieho regálového systému. Nielenže sa vám neoplatí riskovať nehodu, ale aj ušetríte priestor. Viete si predstaviť, že by sa výrobky alebo materiál, ktorý potrebujú vaši zamestnanci na výrobu, povaľoval po skladových priestoroch? Nepripadá do úvahy. Radšej si všetko dvakrát prerátajte, ako by ste mali kupovať malé a nevyhovujúce regálové systémy. Ku skladu neodmysliteľne patria okrem vysokozdvižných vozíkov aj regály.

 

Zo skladu spravíte bezpečné miesto aj vtedy, keď nakúpite nové pracovné odevy a obuv pre svojich zamestnancov. Zabezpečte, aby po určitom čase vaši zamestnanci dostávali nové nepoškodené odevy. Ak budú potrebovať niečo prenášať, kúpte viacero sťahovacích pásov, ktoré im prenos materiálu uľahčia.

 

sklad


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok