Vybavujeme šatňu


 

Šatňa je síce veľmi nenápadná miestnosť, avšak ani pri jej vybavovaní sa kreativite medze nekladú. Ak sa vo vašom podniku nachádza šatňa len pre účely prezliekania zamestnancov, môžete si dovoliť striedmejšiu variantu. Avšak ak prevádzkujete napr. fitness centrum, alebo saunu, a šatňu tým pádom používajú zákazníci, oplatí sa vyberať jednotlivé kusy nábytku starostlivo a tak, aby spolu tvorili funkčný celok. Čo všetko teda pri vybavovaní šatne potrebujete?

Kam s oblečením?

Šatna_1

No iste, správne vás ako prvé napadajú šatníkové skrine. Ich výhodou je, že sa do nich zmestí nie len oblečenie, ale aj topánky, prípadne taška alebo ruksak.

Variant v akých sa vyrábajú je naozaj veľa. Existujú jednoduché skrinky s jedným úložným priestorom, ďalej také, ktoré majú väčšie rozmery a priestor v nich je oddelený prepážkami, takže sa hodia najme pre zamestnancov, ktorý majú objemnejšie oblečenie, ako sú napr. kombinézy.

Podľa dispozície miestnosti môžete šatňu vybaviť jednotlivými skrinkami, ale tiež šatňovými skriňami s dvomi, tromi alebo aj štyrmi oddielmi. Ide teda o sústavu niekoľkých skriniek v jednom boxu. Na výber sú tiež varianty s nožičkami, alebo bez nich.

Podľa toho, čo je pre vás praktickejšie, ale aj podľa toho, či sú skrinky určené zamestnancom, alebo zákazníkom, si môžete vybrať plechové, alebo drevené šatníkové skrine. Samozrejmosťou je potom výber medzi rôznymi farebnými vyhotoveniami.

Ak nepotrebujete skrinky klasických rozmerov, ale stačí vám niečo menšieho, poobzerajte sa po šatníkových boxoch. Ich výhodou je, že ušetria naozaj veľa miesta a preto vďaka nim dokonale využijete aj menšie priestory. Rovnako ako šatníkové skrine sa dajú zaobstarať v celku zloženého z niekoľkých boxov.

 

Topánky na svojom mieste

Niekedy je treba si topánky odložiť inam, než do skrinky. V tomto prípade môžete využiť buď vyššie uvedené šatníkové boxy, alebo klasické botníky.

Tie môžu byť umiestnené úplne mimo šatňu, alebo sa dajú zakomponovať priamo do nej. Skvelým miestom, ktoré na tento účel poslúži je priestor pod lavičkami v šatni. Prečo túto nevyužitú plochu nevyužiť zrovna na odloženie topánok? Každý váš zamestnanec či zákazník určite ocení, že nemusí mať topánky odložené spolu s oblečením, ale môže ich mať zvlášť.

Prezliekanie v pohode

Už sme sa toho trochu dotkli. V šatni bi rozhodne nemala chýbať lavica. Prezliekanie bez nej je nie len že veľmi nepohodlné, manipulácia s vecami by bola tiež veľmi zložitá.

Lavice sa dajú kúpiť v rôznych dĺžkach tak, aby presne sedeli k dĺžke skriniek. Na výber sú tiež rôzne materiálové, aj keď drevo je stálica, a výškové varianty.

Skvelou vychytávkou sú lavice pod šatňové skrine. Tie sú konštruované tak, že v prednej časti je lavica a v zadnej časti je navarená konštrukcia, na ktorú sa položí šatňová skriňa. Lavica je teda v správnej výške, aby sa dala skrinka pohodlne otvoriť a užívateľ sa mohol čo najpohodlnejšie prezliecť.

Vybaviť šatňu nie je žiadna veda. Stačí pár kusov dobre zvoleného nábytku, a dielo je hotové. Nezabudnite vždy premýšľať nad tým, že šatňa je väčšinou malá miestnosť, kde sa však musí prezliecť veľké množstvo ľudí a môže sa stať, že ich dorazí v jeden okamih naozaj veľa. Preto ju vymyslite tak, aby bola k týmto ľudom čo najviac prívetivá.

Nezabudnite tiež na kvalitné zámky. Aj v tomto prípade je výber veľký. Od otočných, cez cylindrické až po okrúhle či hranaté.

Šatna_2

 


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok