Vygooglila si smrť


Devätnásťročné dievča ako každé iné. No predsa v niečom iná. Bola. Bronte Doynová, pochádzajúca z Nottinghamu, mala vzácnu formu rakoviny pečene (teraz sa východniari zasmiali). Ročne na ňu ochorie v priemere „len“ dvesto ľudí. Keď mala Bronte 16 rokov, našli jej lekári nádor.

VZcr.bronte_doyne

Po úspešne absolvovanej liečbe – teda odstránení nádoru – však neprebiehalo všetko tak hladko, ako by sme si mohli myslieť. Bolesť sa neustále vracala a Bronte bola čím ďalej, tým viac presvedčená, že určite nie je všetko v poriadku tak, ako to tvrdili jej ošetrovatelia.

Zdôverovala sa najprv najmä svojej mame, no o svojich pocitoch hovorila aj pred lekármi. Tí ju však nebrali vôbec vážne, nakoľko si svoje symptómy porovnávala na internete. Odbili ju formulkou, aby si prestala googliť diagnózu.

Situácia sa však zhoršovala a neraz sa mladé dievča zdôverilo so svojimi ťažkosťami aj na internete. Jej status na sociálnej sieti znel: ,,V nemocnici to nikoho nevzrušuje, tak sa to snažím zvládať.“ Toto z jej pst odznelo len sedem mesiacov po prvej operácii, ktorá však bola jedinou.

Teraz sa však jej matka rozhodla prehovoriť verejne. ,,Bála sa, že jej symptómy znamenajú návrat rakoviny a mala pravdu. Ibaže doktori nám neverili, podľa nich to bol bežný, pooperačný stav, a zakaždým ju poslali domov,“ tvrdí matka  Lorraine Doyne.

Zdroj: dailymail.co.uk


Viktoria Koosova

Autor: Viktoria Koosova

Zdielať tento príspevok