Výstava expedície Neznáma Afrika IV.


Od pondelka 3. marca majú návštevníci pezinského domu kultúry  možnosť znovu sa zoznámiť s Afrikou, tentoraz s prívlastkom „zabudnutá“.  Výstavu fotografií, ktorá sa koná už po štvrtý raz v histórii a teší sa v meste veľkej popularite, pripravili členovia expedície Neznáma Afrika a potrvá tri týždne.

POZVANKY_2014_02.cdr

Bola to naša štvrtá expedícia po čiernom kontinente, dovedna už piata, predtým som absolvoval ja sám premiéru v Antarktíde. Určite to však bola cesta najnáročnejšia a najnebezpečnejšia, interne sme ju nazvali aj zakázaná. Viaceré oblasti sme totiž navštívili aj napriek zákazu miestnych sprievodcov a zažili sme riadny adrenalín i napätie,“ vysvetľuje účastník expedície, Pezinčan Milan Grell, ktorý je spoluorganizátorom výstavy a autorom fotografií.

Expedíciu po netradičných miestach v šiestich krajinách západnej Afriky – Guinea, Mali, Burkina Faso, Togo, Benin, Nigéria – realizovala výprava cestovateľov z celého Slovenska na jeseň minulého roka. Počas trojtýždňovej expedície zozbierali vyše 10 000 fotografií, výber zúžili na 2000 a najzaujímavejšie momentky budú vystavené práve na vernisáži.

„Do Mali sme priniesli aj kus Slovenska, nechali sme tam vlajku pezinskej miestnej časti Grinava. A určite aj dnes sa niektorí domorodci pýšia tričkom s logom mesta Pezinok,“ dodáva Milan Grell.

zabudnuta-afrika-grell-milan-01

afrika_2013

afrika_2013

afrika_2013

zabudnuta-afrika-grell-milan

 

Via: tlačová správa


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok