Zahalené tmou


Aj to sa môže stať. Rád sa prechádzate v prírode, avšak nepredvídané okolnosti vás donútia ostať v lese dlhšie. Až do tmy, keď pred seba nevidíte ani na krok a bojíte sa niekde čo i len stupiť preto, aby ste si neublížili. V hustom lese nemáte šancu prežiť bez svetla. Ľahko sa môže stať, že zakopnete o nejaký koreň alebo spadnutý stromček. Čo všetko si treba vziať, aby ste dokázali prežiť v lese aj pri vláde Mesiaca?

 

Vydesený na smrť

 

Húkanie sovy, praskanie konárov, pohyb. Nič nevidíte. V krku počujete tlkot vášho srdca. Boli by ste najradšej niekde doma, avšak domov je ešte ďaleko. Neviete ako sa máte dostať a to vo vás budí ešte väčší strach. Poznáte to? To je úplný boj o prežitie. Do takejto situácie sa neradno dostať. Práve preto si musíte do lesa niečo so sebou vziať. Niečo, vďaka čomu sa budete môcť hravo dostať domov a nemusíte sa chytať každého stroma a báť sa urobiť krok vpred. Čo máme na mysli? Stále ešte neviete? Máme na mysli nočné videnie. A chce to len to najlepšie nočné videnie, nech sa nestane, že zrazu budete vidieť všetko a vzápätí nič. Kde takéto nočné videnie zohnať? Počuli ste o firme LVL Armory? Ona práve takéto nočné videnia vyrába, tak nečakajte ani minútu a objednávajte si. Budete chránený pred tmou a nástrahami lesa.

Čo ak sa vás priateľ stratil a neviete ho v tej tme nájsť? Ste už zúfalý?

nocne videnie

 

Termovízia vaša záchrana

 

Vašou jedinou záchranou pri hľadaní vášho kamaráta bude výkonná termovízia. Výkonná najmä preto, aby dokázala dostatočne rozoznať teplotné rozdiely jednotlivých predmetov. Aby ste vedeli, že to je váš priateľ a nie nejaká laň, ktorá skacká po lese v neskorých nočných hodinách. Myslíte si, že termovízia je vhodná iba v noci? Tak to ste na omyle! Termovízia dokáže fungovať aj za slnečného žiarenia, bez toho, aby zubaté slnko malo na ňu vplyv.


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok