Základom šatníka nie sú len čierne lodičky: dámske tenisky sa hodia ku všetkému


Ak boli dámske tenisky donedávna len synonymom športu a ideálneho doplnku k teplákom, dnes je situácia iná. Nikto sa nebude pohoršovať, ak si ich obujete k spoločenským šatám či saku a blúzke, veď na červený koberec si ich k luxusným outfitom obúva napríklad aj hollywoodska herečka Kristen Stewart. A robí to s gráciou.

Tenisky boli pôvodne len veľmi praktickou záležitosťou a dokonca ani nevyzerali nejako zvlášť príťažlivo. Ich masová produkcia a popularita zároveň sa začala na začiatku 20. storočia, keď postupne vznikali najznámejšie značky ako Converse, Adisas, Puma, Nike či Reebok. Tenisky boli výsostnou záležitosťou športovcov, no už v 50. rokoch minulého storočia sa predrali aj do sveta módy, keď nimi mladí ľudia začali vyjadrovať svoje osobité módne preferencie.

tenisky k satam

 

Dámske tenisky = univerzálna záležitosť

Nastoľovanie trendu individualizmu a módy mestského človeka v súčasnosti so sebou nesie radikálne zmeny a niekomu by sa mohlo zdať, že dnes je možné kombinovať „kadečo s hocičím“. Módni poradcovia a návrhári sa však zhodujú v tom, že ak by niečo v dámskom šatníku nemalo chýbať, sú to klasické čierne lodičky, biela blúzka, dobre padnúce džínsy, malé čierne (šaty), trenčkot, klasická kabelka a, samozrejme, tenisky. Najdôležitejšie zo všetkého je však vybudovať si svoju vlastnú módnu identitu, v ktorej sa človek cíti sám sebou.

Teniskám sa vo svojich kolekciách nevenujú len veľké športové značky, ale už niekoľko rokov aj najslávnejšie luxusné módne domy. Alexander McQueen, Vera Wang alebo Giorgio Armani sú len niektorými z nich, no výnimkou nie sú ani zaujímavé spojenia (príkladom je Stella McCartney a Adidas). Práve použitie luxusných materiálov a dizajnových prvkov (z ktorých sú niektoré „uletené“) robí z tenisiek nielen investíciu a šperk, ale tiež aj topánky vhodné napríklad k spoločenským šatám. Obuť si ich však môžete prakticky ku všetkému, a aj z tohto dôvodu ich milujú milióny ľudí – ide o univerzálny kus.

saty s teniskami

 

Sledujte módnych blogerov

Kým pre niekoho je to, čo si oblečie, banalita, niekto iný tým žije. Žiarivým príkladom sú módni blogeri, ktorí často udávajú trendy jednoducho tým, že módou dýchajú a znamená pre nich životný štýl. Nečudo, že sa značky snažia dostávať do popredia aj formou sponzoringu tých najsledovanejších blogerov – aj to značí o sile, ktorou títo ľudia hýbu svetom módy. Pri pohľade na zahraničné, ale aj slovenské blogy sa dá povedať, že dámske tenisky sú nositeľné ku všetkému.

Zdanlivo nespojiteľné súznenie károvanej sukne, blúzky a tenisiek vytvára zaujímavý efekt. K priliehavým šatám nemusia zákonite patriť topánky na vysokom podpätku, pokojne si obujte dámske tenisky so zvieracím vzorom a docielite tak decentnú extravaganciu. A dokonca ženy, ktoré sa nechcú vzdať pohľadu z výšok, sa môžu obuť do tenisiek na platforme.

Práve módne blogy sú v prípade variabilnosti nosenia tenisiek ideálnym nástrojom na čerpanie inšpirácie – blogujú totiž väčšinou ľudia, ktorí sa neboja experimentovať a ktorí cit pre kombinovanie nájdu každé ráno v svojich šatníkoch. Pretože oni dobre vedia, tenisky nepatria len k džínsom.

tenisky a saty

 


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok