Ženské komplexy – aké je riešenie?


Každá žena sa už určite aspoň raz v živote – ak nie konštantne – cítila nespokojná so svojím telom. Raz je to nie práve ploché brucho, inokedy zasa široké boky, nesúmerné črty tváre, stehná obalené hrubšou vrstvou tuku, než akú považujeme za normu alebo malé prsia. Zo všetkým sa ale dá bojovať a svoje komplexy môžeme postupne odstraňovať. Ako na to?

Samozrejme, sú aj také ženy – aj keď sa vám to, drahí páni, možno zdá ako sci-fi – ktoré sú so sebou spokojné a naučili sa žiť vo vlastnom tele. Drvivá väčšina však takéto sebavedomie ohľadom svojho tela nepociťuje. A takéto myšlienky môžu viesť až k ťažkým depresiám, komplexom menejcennosti a tak podobne.

dieta

Čo teda robiť, aby sme sa naučili byť spokojné s tým, čo sme dostali v genetickej výbave? V prvom rade je skutočne potrebné si uvedomiť, že to, čo nám dali rodičia v génoch veľmi neovplyvníme, a ak sa raz narodíme s veľkými modrými očami, neurobíme z nich malé hnedé. Čiastočne vám aj v tomto prípade môžu pomôcť farebné kontaktné šošovky, takže je len na vás, ako veľmi sa uspokojíte s čiastkovými riešeniami. Konkrétne v takomto prípade je asi jednoduchšie sa skromne zmieriť s tým, že príroda nám nie vždy vyhovie.

Jedným z najčastejších problémov najmä u mladých dospelých dievčat je komplex z malých pŕs. Ak vám ani po dlhom čase nepomáhajú skvelé babkine rady v podobe masti s cibuľou a pivnej peny, môžete skúsiť zvážiť získať väčšie prsia pomocou prsných implantátov. V súčasnosti plastická chirurgia už robí doslova zázraky, po ktorých vám nemusia ostať ani jazvy. Ak ste ale vyznávači prírodnejších riešení, na trhu je možné dostať aj liečivá na prírodnej báze s bylinnými výťažkami.

prsia

Nie všetko, čo sa našej postavy týka ale má na zodpovednosti genetika a dedičnosť. Veľa – najmä tých tukových, buďme k sebe úprimné – problémov môžeme vyriešiť jednoduchou úpravou stravy či zvýšením fyzickej činnosti a pohybu. Preto si pred letnou sezónou doprajte pár hodín cvičenia v posilňovni a výsledky pocítite sama.

Za odmenu si potom môžete pochutnávať na kvalitnom víne, no a ktoré bude pre vás najvhodnejšie vám poradia na stránke topvino.sk. Za tvrdú prácu si predsa zaslúžite nechať sa trochu rozmaznávať!

 

 

 


Viktoria Koosova

Autor: Viktoria Koosova

Zdielať tento príspevok