Zimné športy


O blížiacich sa Vianociach nás dnes presviedča viac dátum v kalendári než počasie za oknom. Napriek tomu, že v našich slovenských mestách to vonku vyzerá viac na nadchádzajúcu jar, než vládnutie snehovej kráľovnej, pevne veríme, že sa nenecháte odradiť a vianočné sviatky si užijete naplno.

Ak vám priveľmi chýba vianočná atmosféra plná snehu, jednou z možností je rezervovať si miesto v niektorom zo slovenských turistických centier v horách. Napríklad ubytovanie v Nízkych Tatrách je skvelou alternatívou najmä pre tých, ktorí holdujú zimným športom.

Ponúka totiž ideálne možnosti na športové aktivity. Ak by ste si ani túto sezónu nechceli nechať ujsť výbornú lyžovačku, skipass si môžu klienti hotela Družba zakúpiť priamo na recepcii, alebo to za nich môže vybaviť už cestovná kancelária za výhodné ceny.

bezky

Ak vám však takáto suchá zima úplne vyhovuje, no aj tak by ste si radi zašportovali, takisto máte veľký výber z možností, čo sa dá v tomto období robiť. Ešte stále vonku nie je priveľmi chladno, a tak jednou z alternatív môže byť aj beh alebo jogging. V takomto prípade nezabudnite investovať do kvalitných bežeckých topánok. Iba tie totiž budú chrániť pohybový aparát pred nárazmi dostatočne.

Všetkým je nám totiž určite známe staré heslo „športom k trvalej invalidite“. To však ale nemusí byť takou nespochybniteľnou pravdou. Ak nič nepreženieme a dávame dostatočný pozor na svoje zdravie, športom sa nám zlepší nielen fyzická kondícia, ale aj celkový zdravotný stav. A ako bonus – všetci športovci to určite potvrdia – po poriadnom tréningu sa zotavuje aj myseľ.

beh

Preto ak potrebujete vyčistiť hlavu pred vianočným zhonom, to pravé orechové by mohla byť pre vás permanentka do fitness centra alebo na plaváreň. Hlavne, nech to neostane iba pri novoročných predsavzatiach!

Príjemné prežitie vianočných sviatkov a šťastný nový rok Vám všetkým želá redakcia Bord.sk.


Viktoria Koosova

Autor: Viktoria Koosova

Zdielať tento príspevok